Kritiek op Democratie

Geschiedenis van democratie
Vaak wordt gesteld dat de oorsprong van de hedendaagse democratie terugvoert tot de oude Grieken, meer precies het Athene van omstreeks de 5e eeuw voor Christus

Lees meer

De Nederlandse democratische partijen en hun standpunten aangaande Islam en de Moslims

Afdrukken PDF

Een belangrijker vraag in discussie over het wel of niet stemmen is natuurlijk wat de politieke partijen de moslims dan te bieden hebben, zeker wat voor 'goeds' geboden wordt voor Islam en de Moslims. Zodoende een aantal standpunten van de verschillende partijen opgesomd.

PVDA:

Het standpunt omtrent het midden- oosten:

De PvdA gelooft in een oplossing voor het conflict tussen Israël en de Palestijnen, waarin uiteindelijk zowel de Israëli’s als de Palestijnen hun eigen staat hebben en in vrede, veiligheid en voorspoed naast en met elkaar kunnen leven.

http://nu.pvda.nl/standpunten/internationaal/Midden-Oosten.html

Lees meer...
 
Afdrukken PDF

Dim lights Embed Embed this video on your site

Click here for the English version

 

De Campagne

Afdrukken PDF

De landelijke democratische verkiezingen staan weer voor de deur en de politieke partijen zijn volop bezig met hun campagnes om de mensen over te halen op hen te stemmen. De laatste jaren wordt er ook hevig campagne gevoerd onder de moslims om hen over de streep te trekken zodat zij zullen stemmen en hiermee zullen participeren in de democratische verkiezingen. Zij doen de moslims geloven dat er een verandering zal komen van hun benarde situatie en dat zij de problemen van de moslims wel op zullen lossen.

Deze site is een onderdeel van de campagne van Hizb ut Tahrir Nederland tegen de democratische verkiezingen. Wij roepen de moslims op om niet deel te nemen aan deze verkiezingen omdat de politieke partijen nooit de belangen van de moslims zullen behartigen en omdat dit niet de manier van islam is om de situatie van de moslims te verbeteren. De moslims hebben deze politieke partijen niet nodig en nooit nodig gehad om vooruitgang in de samenleving te realiseren. Talrijke initiatieven zijn ondernomen door samenwerking en eenheid van de moslims die ons veel succes hebben opgeleverd en waarin de moslims geen steun hebben gekregen van de politieke partijen. Bovendien worden de stemmen van de moslims gebruikt om oorlogen in de moslimlanden te rechtvaardigen en de islam aan te vallen onder een dekmantel van de zogeheten integratie.

Op deze website kunt u verschillende artikelen en multimedia vinden die de deelname aan de democratische verkiezingen vanuit verschillende oogpunten behandelen. Dit alles om de moslims de realiteit van democratie duidelijk te maken en de mening van islam betreffende deze kwestie.

Met de campagne tracht Hizb ut Tahrir Nederland de boodschap over te brengen dat zij zelf sterk genoeg zijn en deze misleidende democratische verkiezingen niet nodig hebben. De moslims moeten hun stem gebruiken om deze verkiezingen te boycotten om hiermee te laten zien dat zij niet voor de tweede keer in dezelfde val trappen en enkel en alleen toevlucht tot hun islam zullen nemen om hun problemen op te lossen.

 

Het juiste samenleven is noch bij politiek links noch bij politiek rechts

Afdrukken PDF

De recente verkiezingen in Nederland kenden als uitkomst een overwinning voor de christen democraten (CDA) als grootste partij met 27% van de stemmen, oftewel 41 van de 150 zetels in het parlement. Echter, dit was niet de belangrijkste uitkomst van de verkiezingen van 2006. De belangrijkste uitkomst was de groei van de aanhang van de beide extremen van het politiek spectrum van seculier democratisch Nederland, bij "extreem links" in de vorm van de Socialistische Partij (SP) en "extreem rechts" in de vorm van de nieuwe Partij voor de Vrijheid (PVV - Groep Wilders). De SP is de meest linkse partij in het politiek spectrum Nederland, en behaalde met 17% van alle stemmen 25 zetels in het parlement. Dit zijn maar liefst 16 zetels meer dan bij de vorige verkiezingen in 2003, een stijging van 180%. Met 6% van de stemmen waren 9 zetels het resultaat voor de PVV, de meest rechtse partij in Nederland gesticht door de voormalige liberaal-democraat Geert Wilders, die voor de eerste maal aan de verkiezingen mee deed.

Lees meer...
 

Politieke Partijen in Islam

Afdrukken PDF

Binnen de oemma bestaat onder enkelen van de moslims het idee dat politieke partijen een haram zijn. Dit wordt dan beargumenteerd enerzijds door te stellen dat politieke partijen verdeeldheid van de oemma veroorzaken, en anderzijds door te stellen dat politieke partijen een innovatie in het geloof (bid'a) zijn.

Lees meer...
 

Kritiek op Secularisme

Afdrukken PDF

Het woord secularisme komt voort uit het Latijnse saeculum. De oorspronkelijke betekenis van saeculum was "wereld", zoals in "wereldorde", het geordende systeem van de dingen. Het woord wordt gebruikt als tegenpool van kerk (het kerkelijke) of religie (het religieuze). Sommige onderzoekers voeren het eerste gebruik van de term "seculier" terug tot het verdrag van Westfalen in 1648. Dit is het verdrag dat een einde maakte van jaren godsdienstoorlogen die doorlopend uitbraken in Europa. Dit verdrag was tevens het beginpunt van de opkomst van de moderne natiestaten in Europa. In het verdrag wordt gewezen op de secularisatie van alle kerkelijke bezittingen, dus de overdracht van de religieuze macht aan de wereldlijke macht.

Lees meer...
 


Pagina 1 van 2

Intellectueel nieuws

Tegenwoordig valt in de westerse samenlevingen een achterwaartse ontwikkeling waar te nemen, die eff...
Rss  

Kritiek op DemocratiGeschiedenis van democratieVaak wordt ge
DemocratismeDemocratie, ook volgens de nieuwe Van Da
Kritiek op SecularisHet woord secularisme komt voort uit het
Het juiste samenleveDe recente verkiezingen in Nederland ken

Een belangrijker vraag in discussie over het wel of niet stemmen is natuurlijk wat de poli...

Binnen de oemma bestaat onder enkelen van de moslims het idee dat politieke partijen een h...

Hizb ut Tahrir

Hizb ut Tahrir is een politieke partij, wiens ideologie Islam is

en haar doel het hervatten van de Islamitische manier van leven

is door de Islamitische staat te vestigen die Islam ten uitvoer brengt

en haar da'wah verkondigt tot de wereld. Lees verder...

Links

  • Hizb ut Tahrir Nederland

www.hizb-ut-tahrir.nl

  • Internationale site

www.hizb-ut-tahrir.org

  • Mediabureau (AR-TR-EN-DU)

www.hizb-ut-tahrir.info

Verkiezingen 2010

Deze site wil een alternatieve kijk bieden op de verkiezingen van 2010 in Nederland. Het is een initiatief van Hizb ut Tahrir om de moslims en niet moslims de realiteit ervan duidelijk te maken.